Strona główna / Turystyka
2021-04-28    

Turystyka

 

Gmina i Miasto Ulanów to gmina miejsko-wiejska, leży w województwie podkarpackim w powiecie niżańskim. Zajmuje obszar 119,5 km2. Całą gminę zamieszkuje 8890 osób, w tym ponad 1,5 tyś osób to mieszkańcy miasta Ulanowa.

Nasze miasteczko położone jest w malowniczej okolicy w widłach dwóch rzek Sanu i Tanwi, w sąsiedztwie dużych kompleksów leśnych. Powietrze nasycone jest jodem.

Ulanów to miasto słynące z flisactwa. To dzięki silnie rozwiniętemu ośrodkowi flisackiemu  i rzemiosłu szkutniczemu w XVII-XIX wieku Ulanów zdobył sławę i przeżywał dynamiczny rozwój. Dzisiaj flisactwo to historia i tradycja pielęgnowana i kultywowana przez mieszkańców miasteczka, a zwłaszcza przez członków Bractwa Miłośników Ziemi Ulanowskiej pod wezwaniem Św. Barbary. Każdego roku odbywają się w Ulanowie Ogólnopolskie Dni Flisactwa połączone z Dniami Ulanowa, Flisacy organizują spławy tratwami po rzekach Polski i nie tylko.

Położenie miasteczka jak i jego mikroklimat sprawiają, że wypoczynek u nas jest zdrowy, przyjemny, a piękne widoki, zabytki, woda, dobra baza noclegowa i smaczne jedzenie, jakie możemy zaoferować naszym gościom zachęcają do odwiedzenia miasta flisackiego i jego okolic. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Państwu zaplanować miły wypoczynek w naszej Gminie.